Přijďte si vybrat valouny, okrasné drtě, jsou nyní v AKCI! :-)

Keramzit

Kód: 903
Novinka
Neohodnoceno
3 Kč / litr
Skladem (> 5 litr)

Keramzit do květináčů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Keramzit - umělé kamenivo je stavební materiál sloužící jako specifická náhrada přírodního kameniva. Keramzit můžete použít jako drenáž, substrát nebo dekoraci.

Keramzit vzhledově připomíná suchý hrách. Vyrábí se při vysokých teplotách – asi 1100 °C – v rotačních pecích ze speciálních třetihorních cyprisových jílů, které získaly název podle obsahu zkamenělého vodního korýše – skořepatce. Jíl je dopraven k hrubé úpravě – drcení na kladivovém drtiči a mletí – zjemňování na kolovém a válcovém mlýně Následně dochází k homogenizaci na dvouhřídelové míchačce. Vypálením a expanzí zvětší svůj objem 3 až 3,5krát. Rotací se získává výhodný kulatý tvar, čímž připomíná malé valouny. Má zvláštní vnitřní pórovitou strukturu, která se výrazně liší od povrchu. Jeho barva bývá obvykle hnědá, hnědočervená, u některých druhů i hnědošedá. Jedná se o nehořlavý materiál (odolává žáru až do výše výrobní teploty) a plně mrazuvzdorný a voděodolný. To jej předurčuje pro další využití – ozelenění střech (a zlepšení tepelné izolace), zásyp krytiny ploché střechy, zásypy dřevěných trámových stropů, podsyp pod podlahové desky, v kořenových nebo biologických čističkách, drenáž pro odvod dešťové vody, v zahradnictví a domácnosti. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Záhony
Hmotnost: 1 kg

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení